22.05.2020 Міні-проект: Малярні роботи в побуті власними руками.
Тема: Малярні роботи. Технологія виконання малярних робіт.
Завдання: зясувати основи технології малярних робіт; інструменти та матеріали які використовуються для малярних робіт; правила виконання малярних робіт.
Нагадую, зробити фото готового виробу за проектом "Штучні квіти" та "Декоративна подушка". Фото відправити на електронну пошту для оцінення до 22.05.20.
(Е-пошта: irapestun@ukr.net)
Перегляньте відеоматеріал до теми уроку
Тема: Малярні роботи. Технологія виконання малярних робіт.
Завдання: зясувати основи технології малярних робіт; інструменти та матеріали які використовуються для малярних робіт; правила виконання малярних робіт.
Нагадую, зробити фото готового виробу за проектом "Штучні квіти" та "Декоративна подушка". Фото відправити на електронну пошту для оцінення до 22.05.20.
(Е-пошта: irapestun@ukr.net)
Перегляньте відеоматеріал до теми уроку
Що таке малярні роботи
Малярні роботи (від нім. Maler - живописець, художник; маляр) - це складний технологічний процес, який передбачає виконання багатьох операцій із використанням різних фарбувальних сумішей, матеріалів, механізмів, інструментів і пристроїв.
Малярні роботи мають виконуватися з точним дотриманням послідовності операцій і технологічних перерв між ними - для просихання або затвердіння покриття.
Малярні роботи класифікують відповідно до їхніх визначальних ознак, таких як якість покриття, місце та умови виконання тощо.
Які існують види матеріалів для малярних робіт
Для виконання малярних робіт застосовують матеріали, вибір яких залежить від виду фарбування.
Матеріали для малярних робіт
Сполучні
|
Для водних сумішей
Для неводних сумішей
Емульсії
|
Пігменти та наповнювачі
|
Пігменти
Металеві порошки
Наповнювачі
|
Фарби та лаки
|
Водорозчинні (клейові, мінеральні)
Олійні та емалеві
Лаки
|
Допоміжні
|
Розчинники і розріджувачі
Шпаклівки і ґрунтовки
Допоміжні матеріали
|
Сполучні матеріали призначені для зчеплення між собою частинок пігменту й утворення тонкої барвистої плівки, що міцно тримається на поверхні, яка фарбується.
Пігменти - це спеціальні фарбувальні порошки, нерозчинні у воді й олії. За способом отримання пігменти поділяють на природні та штучні, а за походженням - на мінеральні й органічні.
Наповнювачі здешевлюють малярні суміші і надають їм кращої адгезії (зчеплення) з основою, а також поліпшують міцність і вогнестійкість.
Фарби - це загальна назва матеріалів для фарбування.
Лаки - це прозорі розчини природних або синтетичних плівкоутворювачів.
Ґрунтовки використовують для того, щоб недоліки поверхні не деформували покриття, а фарба краще трималася на поверхні: ґрунтовка покращує зчеплення поверхні з нанесеним на неї шаром фарби; поліпшує накладання і поглинання фарб, шпаклівок, шпалерного клею, за рахунок чого підвищується якість обробки.
Шпаклівки призначені для вирівнювання поверхні, що фарбується.
Які є малярні інструменти
Для виконання малярних робіт використовують різні інструменти залежно від типу фарбованої поверхні.
Пензлики використовують для нанесення рідких сумішей на горизонтальні й вертикальні поверхні.
Ручні малярні пензлики (ручники) - це невеликі щіточки, як правило, з дерев’яною ручкою. Пензлем із металевим кріпленням пучка можна працювати практично з будь-яким малярним складом. Радіаторні пензлі зігнуті під певним кутом і призначені для важкодоступних місць, наприклад таких, як внутрішній бік радіаторів опалення.
Шпателі. Вдалий вибір шпателя - запорука якісно виконаної роботи, а робіт, де використовується шпатель, безліч: вирівнювання поверхні стін і стель, видалення старих шпалер і побілки, укладання кахлів та інші види малярних робіт.
За допомогою малярного шпателя штукатурять та шпаклюють стіни і стелі. Пластикові шпателі створені для розгладження шпалер на обклеюваній поверхні, тому їх ще називають шпалерні.
Скребок призначений для того, щоб видаляти шпалери і фарбу зі стін. Гумовий - для затирання швів, подряпин і прим’ятин. Зубчастий - для рівномірного нанесення клейової суміші. Саме наявність зубчиків на шпателі забезпечує рівномірне нанесення клею. Кутовий - призначений для вирівнювання зовнішніх і внутрішніх кутів.
Валики. У роботі набагато практичніше замість пензликів використовувати валики, особливо коли поверхня широка. Втім, валиками можна не тільки фарбувати, а й наносити ґрунтовку на стіни та стелі. Валики поділяються залежно від призначення на віконні, кутові або універсальні; за способом кріплення - каркасні, клейові, змінні; за матеріалом, з якого виготовлені - на поролонові, хутряні, голчасті та фактурні. Для зручного використання валика застосовують спеціальний піддон або валик із резервуаром для фарби.
Існує також багато приладів, які спрощують і прискорюють виконання малярних робіт. Це:
фарбопульти (ручні й електромеханічні) - призначені для фарбування клейовими, водними та вапняними сумішами під час виконання невеликих обсягів робіт;
фарборозпилювачі - призначені для нанесення клейових і олійних сумішей, шпаклівки та виконання альфрейних робіт;
фарбонагнітальні бачки - пересувні компресори у вигляді невеликих наливних бачків, що прикріплюються до корпусу пістолета-фарборозпилювача під час виконання альфрейних робіт;
фарбувальні пневматичні агрегати - призначені для фарбування олійною фарбою радіаторів, труб, дверей, вікон, стін, стель та інших об’ємних поверхонь.
Як слід доглядати за малярними інструментами
Для тривалого використання щіток, пензликів і фарб необхідно дотримуватися правил їх експлуатації.
- Завершуючи роботу, посудини з фарбами чи лаками треба щільно закривати.
- Не можна залишати щітку після роботи на повітрі - після застигання фарби на ворсі її буде складно відмити.
- Завершивши роботу, щітки і пензлики миють розчинником, потім - мильним розчином; якщо найближчим часом потрібно буде продовжити роботу, то тримають у посудинах з водою.
У якій послідовності виконують малярні роботи
1. Підготовчий етап:
- підбирають матеріали та інструменти для роботи, а також засоби безпеки;
- закривають усі поверхні, які не підлягають фарбуванню (згодяться клейкі стрічки, якими можна закріпити папір або плівку);
- готують поверхні до фарбування - вони мають бути чистими й сухими, без пилу, жиру, залишків будівельних сумішей;
- виконують шпаклювальні, шліфувальні та ґрунтувальні роботи для усунення дефектів та вирівнювання поверхні;
- готують інструменти. Пензлик потрібно пром’яти між пальцями і продути. Перед використанням опустити в теплу воду до набухання. Щоб пензликом було добре працювати, його потрібно вмочити у фарбу і зробити кілька мазків по грубій фактурній поверхні, наприклад цеглі.
2. Основний етап:
- одягають захисний одяг та дотримуються правил безпечної праці;
- фарбу наносять рівномірно, спочатку рухами в одному напрямку, а потім перпендикулярно до нього, доки вся поверхня не буде рівно пофарбована. Останні рухи пензлем на горизонтальних поверхнях виконують уздовж їх довших сторін, на вертикальних - згори вниз, а якщо зафарбовуються дерев’яні поверхні, то в напрямку річних шарів деревини. Великі площі фарбування розділяють на кілька менших, обмежених швами або планками;
- під час фарбування вертикальних поверхонь фарбу ретельно розтушовують, щоб вона не стікала і не утворювала затікання. Фарба стікає через деякий час після її нанесення, тому не потрібно брати надто рідку суміш або наносити її товстим шаром; під час фарбування розпилюванням лакофарбові матеріали всіх видів наносять швидко і рівномірно.
Яких правил слід дотримуватися, виконуючи внутрішні малярні роботи
- Під час фарбування поверхонь лакофарбовими матеріалами, що містять леткі розчинники, слід працювати у марлевій пов’язці, змоченій у воді, чи в респіраторі, а завершивши роботу - відчиняти вікна.
- Застосовуючи олійні й емалеві фарби, що утворюють під час висихання отруйні леткі пари, в зоні робіт забороняється палити і користуватися відкритим вогнем!
- У приміщеннях, пофарбованих олійними й емалевими фарбами, не можна перебувати понад дві години.
- Посуд із розчинниками для лаків і фарб не можна залишати відкритим.
- Забруднені олійними або емалевими фарбами обличчя і руки слід вимити теплою водою, милом або спеціальним кремом; не потрібно змивати фарби розчинниками, бо це може викликати захворювання шкіри.
Комментариев нет:
Отправить комментарий